Blog

Mailchimp Üyelik İşlemleri


Mailchimp Kullanımı ve özelliklerden yararlanmak için şu adımları takip ederek üyeliğinizi tamamlamalısınız;

m1.jpg

  • mailchimp.com adresinizi ziyaret ederek sağ üstte yer alan “Sign Up Free” butonuna tıklayın.

  • Birkaç aşamadan oluşan üyelik adımlarını tamamlayın. Bu adımları eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlamak, ilerleyen süreçte hesabınızın askıya alınmasını önleyecektir.

m3.jpg

MailChimp’e Nasıl Üye Olunur?

İlk adım olarak, ücretsiz bir MailChimp hesabı açmalısınız. Bunun için MailChimp’in internet sitesine girdiğinizde sağ üst köşede bulunan ‘Sign Up Free’ yani ‘Ücretsiz Kaydol’ butonuna tıklamanız yeterlidir.

Karşınıza çıkan sayfada hesap oluşturmanız için gerekli olan bir e-posta adresi, kullanıcı adı ve şifre istenir. İstenen bilgileri girdikten sonra ‘Get Started!’ butonuna tıklayın.

m2.jpg

Kayıt işleminiz gerçekleştikten sonra MailChimp, gerçek kişi olup olmadığınızı anlayabilmek için bir onay e-postası gönderecektir. Onay e-postanızdaki bağlantıya tıkladıktan sonra kişisel bazı bilgilerinizi girmeniz gerekecek. Bu bilgileri sağladığınızda genel bir bakış sağlayabileceğiniz Kampanyalar, Listeler ve Raporlar’dan oluşan MailChimp ana sayfası önünüze gelecek. Bu sayfada en son kampanyanızın istatistiklerinden, her gün e-posta listenize kaç kişinin abone olduğunu gösteren tabloları görebilirsiniz.

MailChimp Üyelik Paketleri

E-mail pazarlama, toplu mail gönderme gibi pratik kullanım özelliklerine sahip MailChimp kullanıcılarına ücretli ve ücretsiz olmak üzere 4 farklı paket sunuyor. Maksimum 2.000 kullanıcı kaydı ve aylık 12.000 e-mail gönderim imkanı sunan ücretsiz paketi seçebileceğiniz gibi aylık fiyatı 10$ ile 300$ arasında değişen ücretli servis paketlerinden de ihtiyacınıza uygun olanı seçebilirsiniz.

m4.jpg

MailChimp’in Avantajları

Yeni kurulan bir e-posta pazarlama servisi kullanmak her zaman risklidir. Sektörel olarak deneyimli olan MailChimp, yılların verdiği deneyim ve ürettiği başarılı çözümler ile size fayda sağlar.

  • Özelleştirilmiş ve basit bir arayüze sahip MailChimp ile daha önce hiç e-posta pazarlama platformu kullanmamış olsanız bile, öğrenme ve kullanma konusunda sorun yaşamazsınız. E-posta oluşturma, resim ekleme gibi özellikleri kolaylaştıran sürükle bırak özelliği, bu e-posta aracını çok daha kullanışlı hale getirir.

  • Dijital pazarlama çalışmalarınızın başarısında önemli bir rolü olan bir diğer konu ise e-posta pazarlama metriklerini izlemektir. MailChimp sayesinde detaylı analiz yapabilir, e-postalarınızı kaç abonenin açtığı, en çok hangi bağlantılara tıklandı gibi sorularınız için ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

  • E-posta pazarlamaya yeni başlıyorsanız ya da fazla e-posta aboneniz yoksa yüksek abonelik ücretleri ödemeniz saçma olacağından, ücretli paketler dışında ücretsiz sürümü de bulunan MailChimp sayesinde aracı deneyimleme fırsatınız olur.

  • Kampanyalarınızı Facebook, Twitter gibi sosyal platformlardan paylaşma seçeneği sunar.

  • MailChimp’in e-posta düzenleyicisi masaüstü ve mobil dahil olmak üzere tüm cihazlarla uyumlu şablonlar ve tasarımlar sunar.

Posted in Mailchimp on Sep 05, 2022