Blog

SAYFALAR MODÜLÜ

Bu makalemizde sitenize Ajansin Panel Yönetimi ile web sitenize eklemek istediğiniz sayfalardan kısaca bahsetmiş olacağız.

Sayfa Ekleme1- Üst Menüden Sayfalar modülünü seçin.

2- Karşınıza 2 bölmeli bir ekran gelecektir.

3-Sol taraftan mavi Ekle butonuna tıklayın.

4- 2 Bölmeli ekranın sağ tarafında bir pencere açılacak.

5- Açılan pencerede Başlık,URL, Ayarlar, Meta gibi başlıklar yer almakta.

6- Başlık: Web sitenizde görünmesini istediğiniz başlık alanıdır. Örneğin: Hizmetlerimiz yazabilirsiniz.

7- URL: Web sitenizde menüden ulaşılacak link uzantısıdır. Menüleri eklerken /hizmetlerimiz , /hakkimizda demiştik . Bu alan Başlık kısmına yazmış olduğunuz her hangi bir kelimeyi uygun link formatına çevirebilmekte. Dilerseniz manuel olarakta daha sonra silip Türkçe karakter içermeyecek şekilde başka bir link uzantısı verebilirsiniz.

8- Ayarlar: Bu alanda sitenizin saylarına uygun şablonlar listelenir. Sayfalar için genellikle Sayfalar veya Page diye adlandırılmış şablonlar mevcuttur. Seçimi gerçekleştirdikten sonra diğer adıma geçebilirsiniz .Bir şablon seçimi sağlamazsanız oluşturduğunuz sayfa web sitenizde düzgün görünmeyebilir.

9- Meta : Bu alanda web sitenizin bir tarayıcı da (Google,Opera,Mozilla gibi) listelenirken üst sıralarda gözükmesini sağlayacak kelime açıklamaları ekleyebilirsiniz.

10- Meta ve Ayarlar tabının altında yer alan beyaz alan içeriği ekleyeceğiniz alandır. Resim ekleme ,video ekleme,yazıları şekillendirme, link verme gibi bir çok işlemi yazı alanının başında bulunan şekillendiriciler ile sağlayabilirsiniz.

11 - Ctrl+S veya Başlık alanın altında bulunan Kaydet butonu ile sayfanızı kaydedebilirsiniz.

12- Kaydetme işleminizden sonra Başlık alanın altında bir Ön İzleme butonu aktif hale gelecektir. Butona tıklayarak sayfanın web sitenizdeki görünümünü inceleyebilirsiniz.

Düzenleme işlemleriniz için sol tarafta listelenen sayfalarınızdan birini seçerek yine aynı şekilde düzenleme sağlayabilir ve kaydedebilirsiniz.

Silme işlemleriniz için Sayfalar modülünde karşısınıza gelen 2 bölmeli ekranda Sol taraftan sayfayı seçerek Ekle butonunun yanında seçim işlemi sonrası çıkan çöp kutusu işaretine tıklamanız yeterlidir.


Detaylı Video aşağıdadır.

Posted in Panel Yönetimi on Jun 30, 2018