Blog

SLİDER MODÜLÜ

Merhaba bu yazımızda Ajansing Panel Yönetimi Slider yönetim modülünün kullanımını sizlerle paylaşmış olacağız.Web sitenizde bu modül yok ise tercih ettiğiniz paket ve panel versiyonunuz ile ilgilidir.

Slider Yönetimi


1- Üst Menüden Slider modülünü seçiniz

2- Karşınıza açılan sayfada Slider olarak daha önce oluşturulmuş bir slider satırı görünecektir. Üzerine gelerek tıklayın.

3- Slider ve Setting kısımları açılacaktır. Setting kısmı sisteminiz oluşturulurken web sitenize en uygun sekilde ayarlanmıştır. Ekstra bir ayar yapmanıza gerek yoktur.

4-Slider alanında daha önce eklenmiş slider 'larda Slide Image,Slide Title,Slide Link,Slide Description,Image Vertical Position,Image Horizontal Position gibi alanlar mevcuttur.

5-Sayfanın en altına gelip + işaretinin yanında bulunan kesik çizgilerle belirtilen ADD NEW SLİDE butonuna tıklayınız..

6- Slide Image : Resmi ekleyeceğiniz alandır.Yazının altında bulunan kesik çizgilerle çerçeve içine alınmış resim simgesine tıklayıp resminizi seçin.


7- Slide Title: Slide başlığınızdır.Firmanızı ifade eden bir slogan yazabilirsiniz.

8-Slide Link : Slide görselinin üzerine gelindiğinde bir sayfaya veya bir web sitesine gitmesini istiyorsanız bu alana web sayfasının veya sitenin linkini verebilirsiniz.

9- Slide Description : Slide da görünmesini istediğiniz kısa bir açıklama varsa bu alana yazabilirsiniz.

10-Image Vertical Position: Slide 'a eklediğiniz resim için dikey pozisyon ayarlarıdır. Önerilen ayar: Show Middle 'dir.

11-Image Horizontal Position : Slide 'a eklediğiniz resim için yatay pozisyon ayarlarıdır. Önerilen ayar: Show Middle 'dir.

12- Son adım olarak Kaydet butonuna tıklayarak resmi slide alanınıza eklemiş bulunursunuz. Web sitenizi görüntüleyerek kontrol sağlayabilirsiniz.

Posted in Panel Yönetimi on Jul 03, 2018